Jest ekologicznie, wygodnie i czysto. Starego kopciucha wymienili na nową pompę ciepła

Jest ekologicznie, wygodnie i czysto. Starego kopciucha wymienili na nową pompę ciepła

Państwo Danuta i Sławomir Mikołajewscy z Lubcza, gmina Rogowo, skorzystali z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, dzięki któremu wymienili stare źródło energii, piec kopciuch, na nowoczesną pompę ciepła.

fot. Julita Marciniak

- Trzy lata temu stanęliśmy przed decyzją zakupu nowego źródła ogrzewania, ponieważ nasz stary piec, a mieliśmy kopciucha, był już wyeksploatowany. Zależało nam na tym, aby piec był ekologiczny i bezobsługowy. – powiedziała nam Pani Danuta Mikołajewska.

Po rozeznaniu oraz zaciągnięciu wielu opinii na temat zakupu nowego pieca Państwo Mikołajewscy postawili na pompę ciepła. 

- Postanowiliśmy zakupić pompę ciepła, może trochę droższą ale bardziej wydajniejszą. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało nam się również skorzystać z pomocy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i w ramach programu „Czyste Powietrze” otrzymaliśmy dofinansowanie do tego zakupu w wysokości 18 tys. zł. Całą dokumentację związaną z dofinansowaniem wypełniała nam firma zajmująca się sprzedażą i montażem pomp ciepła. – dodaje Pani Danuta.

Pan Sławomir również jest zadowolony z zakupu pompy ciepła, ale zaznacza, że jej posiadanie jest opłacalne z równoczesnym posiadaniem instalacji fotowoltaicznej. Dlatego korzystając z dofinansowania dla rolników postawili instalację fotowoltaiczną o mocy 14 kW, łącznie 39 paneli fotowoltaicznych. 

- Jesteśmy zadowoleni z pompy ciepła. Jest ekologicznie, czysto, ciepło w domu cały czas. Pompę ciepła możemy włączyć za pomocą telefonu komórkowego. Również w ten sam sposób ustawić temperaturę jaka ma być w domu. Polecamy zakup pompy dla osób, które pracują. Wracasz z pracy i w domu jest ciepło. Tym bardziej, że jest oferowania pomoc finansowa w zakupie z Funduszu w Toruniu. – kończy Pani Danuta Mikołajewska.

O tym, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca na: www.wfosigw.torun.pl

(red)

Materiał informacyjny

Image
Wydawca
GONIEC PAŁUCKI
Małgorzata Brzykca
Adres
ul. Żytnia 4/18
88 - 400 Żnin